Soutěžní přehlídka nové tvorby pro dechové orchestry 2017

 

Vážení skladatelé,

míváte pocit, že skladebné možnosti na poli symfonické hudby jsou již prakticky vyčerpány? Obsazení velkého symfonického dechového orchestru nabízí širokou škálu nových výrazových a témbrových prostředků. Tvorba pro tento typ orchestru se tak může stát „polem neoraným“ a zároveň jakousi výzvou pro současné autory vážné symfonické hudby. Zúčastněte se Soutěžní přehlídky nové tvorby pro dechové orchestry 2017 a oprostěte se od zažitých schémat, jak nám velmi často předkládají media a přistupujte ke skladatelské činnosti pro tento druh hudby nepředpojatě. Vytvořte originální partituru pro dechový orchestr a vstupte mezi moderní autory dechové hudby. Samozřejmostí pro účast autora v této soutěži je instrumentace soutěžní skladby pro dechový ansámbl.


Pravidla a podmínky soutěže

 

  • Uzávěrka přihlášek je 30. 10. 2017
  • Zaslání notového záznamu (partitura+jednotlivé party) ve formátu PDF spolu s přihláškou, popřípadě i audio formát (mp3, wmv, atd.)
  • Stopáž skladby musí být maximálně do 10 minut ( v případě cyklického díla vybrat dle valstního zvážení nejpodstatnější část skladby)
  • Skladba musí na Přehlídce zaznít premiérově a musí být napsána jako originál pro DECHOVÝ SYMFONICKÝ ORHCESTR (v žádném případě transkripce!)
  • Soutěžní Přehlídka bude provedena orchestrem HHS a PČR v sále ČNB v Praze v lednu 2018 za přítomnosti odborné poroty složené z řad hudebních vědců a publicistů, skladatelů a dirigentů.
  • Pro autora vítězné skladby je připravena zajímavá finanční odměna.

Orientační obsazení orchestru a seznam nástrojů:

pikola, 2 flétny, 2 hoboje (anglický roh), Es klarinet, 3 klarinety in B (altový klarinet), Bass klarinet, 2 fagoty, 2 alt saxy, 2 tenor saxy, Baryton sax, 4  horny in F, 2 křídlovky in B, Tenor in B (baskřídlovka), Baryton in C (baskřídlovka), 4 trumpety in B, 3 trombony, Bass trombon, 2 tuby (popřípadě kontrabas), piano, baskytara, kytara, skupina bicích (bicí souprava, popřípadě velký a malý buben zvlášť, tympány, zvonkohra, zvony, vibrafon, xylofon, marimba a jiné perkuse...)

Registrace do soutěže

 

Pro registraci vyplňte prosím Přihlášku do Soutěžní přehlídky nové tvorby pro dechové orchestry 2017.

Notový záznam ve formátu PDF a ostatní dotazy zasílejte prosím na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..