Soutěžní přehlídka nové tvorby pro symfonický dechový orchestr 2018

Když v roce 2015 přišel tehdejší předseda Společnosti dechové hudby (SDH) Karel Bělohoubek s nápadem uspořádat soutěžní přehlídku novinkových skladeb pro obsazení symfonického dechového orchestru (SDO), dávali někteří lidé z řad hudebníků tomuto projektu malé šance na úspěch. Někteří ale zapomněli na fakt, že to není tak docela nový projekt a že se jedná spíše o vzkříšení akce, která se v devadesátých letech minulého století pravidelně konala. Tehdy jsem tuto akci sledoval ještě od notového pultu baryton saxofonu jako člen orchestru Hudby Policie ČR Ostrava. Právě toto těleso se s pravidelností střídalo s dalšími profesionálními kapelami z České republiky při konání těchto koncertů. Po razantní redukci velkých profesionálních dechových orchestrů v celém Česku, která zapříčinila právě předčasný konec těchto přehrávek, se na veřejné produkci současných skladeb pro SDO interpretačně podílí Hudba Hradní stráže a Policie ČR a Ústřední hudba Armády ČR.

Pozvánka na soutěžní přehlídku nové tvorby pro symfonický dechový orchestr 2018

 

4. ročník Soutěžní přehlídky nové tvorby pro symfonický dechový orchestr.

Společnost dechové hudby - SDH, ve spolupráci s Asociací hudebních umělců a vědců - AHUV a Ústřední hudbou Armády ČR vyhlašuje nový, již čtvrtý ročník Soutěžní přehlídky nové tvorby pro symfonický dechový orchestr 2018.
Tato přehlídka se bude konat 18. dubna 2019 ve velkém sále Ústřední knihovny v Praze na Mariánském náměstí a skladby tentokráte nastuduje a provede Ústřední hudba Armády ČR.


Pravidla a podmínky soutěže 2018

 

Podmínky pro přihlášení do soutěže:

  • Termín pro podání přihlášky přes níže uvedený webový formulář, spolu s notovým materiálem do 31. 10. 2018
  • Dílo musí na přehlídce zaznít premiérově a nesmí překročit časový limit 10 minut. Při obsáhlejším, cyklickém díle by měl autor zvolit dle jeho soudu ty nejlepší části, aby se vešel do tohoto limitu. Do soutěže nelze přihlásit starší skladbu, která byla nově rozšířena, instrumentována, či jinak inovována
  • Musí se jednat o dílo původně zkomponované pro tento typ orchestru, nikoliv o transkripci! Autor je povinen toto dílo i sám zinstrumentovat
  • Přehlídku podporuje Asociace hudebních umělců a vědců také finanční odměnou pro vítěze

 

Orientační obsazení orchestru a seznam nástrojů

pikola, 2 flétny, 2 hoboje (anglický roh), Es klarinet, 3 klarinety in B (altový klarinet), Bass klarinet, 2 fagoty, 2 alt saxy, 2 tenor saxy, Baryton sax, 4  horny in F, 2 křídlovky in B, Tenor in B (baskřídlovka), Baryton in C (baskřídlovka), 4 trumpety in B, 3 trombony, Bass trombon, 2 tuby (popřípadě kontrabas), piano, baskytara, kytara, skupina bicích (bicí souprava, popřípadě velký a malý buben zvlášť, tympány, zvonkohra, zvony, vibrafon, xylofon, marimba a jiné perkuse).

Registrace do soutěže 2018

 

Pro registraci vyplňte prosím Přihlášku do Soutěžní přehlídky nové tvorby pro dechové orchestry 2018.

Notový záznam ve formátu PDF a ostatní dotazy zasílejte prosím na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..