Zrušení Soutěžní přehlídky nové tvorby 2019

 

Vážení přátelé dechové hudby,

vzhledem k nařízení vlády o bezpečnostních opatřeních a s ohledem k vážné situaci v celé naší zemi, se Společnost dechové hudby rozhodla zrušit konání Soutěžní přehlídky nové tvorby pro dechový orchestr v termínu 6. 5. 2020. Zároveň (zatím) posouvá termín konání na podzim tohoto roku. Sledujte, prosím, průběžné informace na stránkách SDH, kde se dozvíte informace o aktuální situaci kolem konání letošní Přehlídky.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Soutěžní přehlídka nové tvorby pro symfonický dechový orchestr 2019

 

5. ročník Soutěžní přehlídky nové tvorby pro symfonický dechový orchestr.

Společnost dechové hudby - SDH, ve spolupráci s Hudbou Hradní stráže a Policie ČR vyhlašuje již pátý ročník Soutěžní přehlídky nové tvorby pro symfonický dechový orchestr 2019.
Své skladby, jejichž stopáž by neměla přesáhnout 10 minut, můžete zasílat včetně přihlášek do soutěže do 31. 12. 2019.

Samotný koncert novinek, který bude živě přenášen Českou televizí, se uskuteční v dubnu 2020 v Kongresovém centru ČNB v Praze. Orchestrem, který se tentokráte shostí role interpreta nových skladeb bude prestižní dechový orchestr Hudba Hradní stráže a Policie ČR pod taktovkou Plk. MgA. Václava Blahunka, PhD.

 

Pravidla a podmínky soutěže 2019

 

Podmínky pro přihlášení do soutěže:

  • Termín pro podání přihlášky přes níže uvedený webový formulář, spolu s notovým materiálem do 31. 12. 2019
  • Dílo musí na přehlídce zaznít premiérově a nesmí překročit časový limit 10 minut. Při obsáhlejším, cyklickém díle by měl autor zvolit dle jeho soudu ty nejlepší části, aby se vešel do tohoto limitu. Do soutěže nelze přihlásit starší skladbu, která byla nově rozšířena, instrumentována, či jinak inovována
  • Musí se jednat o dílo původně zkomponované pro tento typ orchestru, nikoliv o transkripci!
  • Přehlídku podporuje Asociace hudebních umělců a vědců také finanční odměnou pro vítěze

 

Orientační obsazení orchestru a seznam nástrojů

pikola, 2 flétny, 2 hoboje (anglický roh), Es klarinet, 3 klarinety in B (altový klarinet), Bass klarinet, 2 fagoty, 2 alt saxy, 2 tenor saxy, Baryton sax, 4  horny in F, 2 křídlovky in B, Tenor in B (baskřídlovka), Baryton in C (baskřídlovka), 4 trumpety in B, 3 trombony, Bass trombon, 2 tuby (popřípadě kontrabas), piano, baskytara, kytara, skupina bicích (bicí souprava, popřípadě velký a malý buben zvlášť, tympány, zvonkohra, zvony, vibrafon, xylofon, marimba a jiné perkuse).

Registrace do soutěže 2019

 

Pro registraci vyplňte prosím Přihlášku do Soutěžní přehlídky nové tvorby pro dechové orchestry 2019.

Notový záznam ve formátu PDF a ostatní dotazy zasílejte prosím na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..