5. ročník Přehlídky nové tvorby pro symfonický dechový orchestr

 
Milí přátelé dechové hudby,
 
po covidové přestávce skončil 5. ročník Přehlídky nové tvorby pro symfonický dechový orchestr.
I tentokráte byl finální koncert velmi pestrý a objevný. Zazněly zde totiž skladby od autorů, kteří jsou ještě na tomto poli úplnými nováčky. Úplným nováčkem byla také na 3. ročníku přehlídky v roce 2017 i slečna Kateřina Horká, tehdy ještě studentka na HAMU obor skladba u profesora Juraje Filase.
Ta tehdy tuto přehlídku vyhrála. Pak se na rok odmlčela, aby svou v pořadí druhou skladbu pro tento typ orchestru s názvem Proměny, přihlásila do 5. ročníku této soutěže. No a vězte, že porota ve složení: Jiří Hlaváč, Ivan Kurz a Jaroslav Šíp, označila tuto skladbu opět jako vítěznou! S největší pravděpodobností se tedy rodí skladatelská hvězda, která (nejen) v žánru dechové hudby sklízí ovace a bere pouze vítězství? Vypadá to opravdu tak a my jsme tomu velmi rádi, že se nám tento talent povedlo díky přehlídce SDH objevit. Kateřino gratulujeme a věříme, že Vaše vítězné tažení bude pokračovat i v dalších letech.

Přehlídka nové tvorby pro symfonický dechový orchestr 2020

 
Vážení a milí přátelé kvalitní dechové hudby.
 

Po nucené covidové přestávce Společnost dechové hudby pořádá již 5. ročník

Přehlídky nové tvorby pro symfonický dechový orchestr.

Interpretem novinek bude tentokráte Hudba Hradní stráže a Policie ČR pod taktovkou pánů dirigentů Václava Blahunka a Jana Zástěry. Výběr skladatelů na tento finální koncert je opravdu pestrý a určitě se nebudete nudit. Zveme vás tedy na tento koncert

9. listopadu od 18:00 hodin

do kongresového sálu ČNB na Senovážném náměstí v Praze.

Samozřejmě sledujeme aktuální dění kolem koronaviru a v případě vládních nařízení jakéhokoliv druhu budeme muset reagovat. Proto, prosím, sledujte webové stránky SDH, kde najdete informace o případné změně termínu tohoto koncertu.
Vstup na tento koncert je volný!
 
S přáním pevného zdraví
Josef Ferda